Opatrné opatrenia

22.08.2009 11:40

Receptov a návodov, ako krízu tlmiť či dokonca vyriešiť, už zazneli desiatky. Keďže jej koniec je stále v nedohľadne, každého nového kuchára si treba aspoň vypočuť. Čo hovoria tí najnovší?

Že treba pomáhať. Tým čo sa vracajú zo zahraničia aj tým dlhodobo bez práce. Zaiste, každý záujemca o prácu si zaslúži pomoc, ak je na konci s vlastnými silami. Ale zdroje sú obmedzené a natrčených rúk a úst priveľa. Navrátilci zo zahraničia s jazykovými znalosťami a zvykom cestovať za prácou si určite pomôžu sami ľahšie ako päťdesiatnici v hladových dolinách. Novinkou nie je ani návrh z kuchyne HZDS. V podobných mutáciách sa objavil v iných krajinách, s úspechom prinajmenšom otáznym.

Možno je aj dobré, že Tomanovej ministerstvo ich odmieta. Ak by ich nikto nevyužil, neboli by prvé. Tiež nikto netuší, či sa kríza neskončí skôr, ako by ich skutočne zaviedli. Lenže fakt, že dlhé mesiace po začiatku sa stále objavujú nové návrhy, svedčí o jednom. Tie predošlé buď nefungujú, alebo zlepšenie nie je iba v silách vlády.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku