Najnovšie sa názorové rozdiely medzi týmito dvoma tábormi prejavili v diskusnej relácii Markízy Na telo. Dôvodom sporu medzi reprezentantkou Progresívneho Slovenska Luciou Plavákovou a ďalšími dvoma hosťami – Michalom Šipošom z hnutia Slovensko (predtým OĽaNO) a dnes už slávnym starostom Očovej, poslancom za SNS Rudolfom Huliakom – boli adopcie detí pármi rovnakého pohlavia. Donedávna ešte okrajová téma. No podľa Šipoša by mala zohrať významnú úlohu.
Tvrdí, že Ficov Smer a Pellegriniho Hlas chcú zmeniť volebný systém a pomôcť im v tom má Kresťanskodemokratické hnutie, ktorému, údajne, na revanš sľúbili zákaz adopcií detí homosexuálmi zakotvený v ústave.
Bolo by logické, keby v relácii ťahali za jeden povraz Šipoš a Plaváková proti Huliakovi, teda politici opozície proti tomu koaličnému, konzervatívci Šipoš a Huliak však vytvorili tandem proti Plavákovej. Tá, aby ich postavila zoči-voči realite, vytiahla ten najosobnejší argument. Ak by napríklad ona zomrela, boli by Huliak a Šipoš za to, aby išla jej dcérka, ktorú vychováva spolu s partnerkou, radšej do detského domova? Tu už obaja konzervatívci neboli v odpovediach takí presvedčiví, pretože reálny život je vždy trocha iný ako teória.
Bolo by logické, keby v relácii ťahali za jeden povraz Šipoš a Plaváková proti Huliakovi, teda politici opozície proti tomu koaličnému, konzervatívci Šipoš a Huliak však vytvorili tandem proti Plavákovej.
Dookola však opakovali ako kedysi Anton Chromík, že rodina, to je „oco a mama“ a každému dieťaťu takúto šťastnú rodinu doprajú. Iste. Ale – nevieme, na ktorom Slovensku títo dvaja Slováci žijú, pretože to, že rodinu tvoria muž a žena, ešte ani náhodou nie je zárukou šťastia. Pozrime sa na štatistiku rozvodovosti, domáceho násilia a opýtajme sa tiež psychológov. Ako podotkla Plaváková, nejde o kultúrno-etickú, ale o ľudskoprávnu tému. A čo je horšie, práve tá sa má stať nástrojom politického vydierania. Nuž, ak by sa na tejto téme demokratická opozícia zhodla, nevyhrávali by voľby populisti.