Zlý prieskum, dobré univerzity

08.11.2009 21:25

V najnovšom rebríčku 500 najlepších univerzít sveta, ktorý zostavil (čínsky) Šanghajský inštitút, sa neobjavila ani jedna slovenská vysoká škola. Podmienky totiž boli nastavené tak, aby žiadna nemala ani šancu. To aspoň tvrdia kompetentní na Slovensku. Hodnotitelia totiž vyžadovali od škôl, aby mali vo svojom "portfóliu" nositeľa Nobelovej ceny.

A takých na Slovensku niet. Pretože u nás je prioritou rýchle získanie diplomu, kým „údajne“ renomované univerzity stavajú na vedu a výskum. Na dotovanie tohto nevýnosného odvetvia však slovenskí politici neradi míňajú peniaze (zo štátneho rozpočtu samozrejme).

Univerzitu v tomto rebríčku teda Slovensko nemá, lebo nemá peniaze na vedu, lebo má lacné emisie, drahé diaľnice a honosné športové stánky. A tiež nízke dane, z ktorých na také zbytočnosti, ako je školstvo alebo aj zdravotníctvo, jednoducho nezvýši.

Podľa rektorov a ministra (ktorých v tomto podporil aj prezident Gašparovič), každá inštitúcia robí taký prieskum, aký vyhovuje predovšetkým jej. Ak by teda rebríček najlepších vysokých škôl zostavovalo Ministerstvo školstva SR, zrejme by sa všetky slovenské univerzity umiestnili v prvej trojke…

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet červené ruže s kamilkami

Sweet červené ruže s kamilkami

32,99
Lady červené ruže a hypericum

Lady červené ruže a hypericum

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk