Sviatok úplatkárov

20.11.2009 08:08

Najvyšší súd sa dopracoval k neuveriteľne sprostému rozhodnutiu - zrušil trest pre Eugena Čuňa. Jeden z najväčších korupčných škandálov sa tým po piatich rokoch vracia na začiatok.

Rozhodnutie Najvyššieho súdu je nepochopiteľné. Kauza Čuňo bola predsa jasná. Polícia mala dôkazy z odpočúvania telefónov. Získala na svoju stranu podnikateľa, od ktorého si politici vypýtali úplatok 18 miliónov (!) korún. A nakoniec Čuňa zadržala priamo pri preberaní peňazí. Ak už ani toto nestačí slovenským súdom, potom to polícia môže zabaliť…

Len na pripomenutie: Čuňo a spol. (SDKÚ) vymáhali od súkromnej firmy 18 miliónov korún, za čo mali „vybaviť“ štátnu dotáciu na výstavbu nájomných bytov v Košiciach. Kľúč od kasy držala SMK – cez ministerstvo výstavby a Štátny fond rozvoja bývania. Celú sieť sa nepodarilo odhaliť. Poslanec Nagy (vtedy SMK) zistil, že je odpočúvaný. A bosov strany informoval, že je „zlé počasie“. Figúry SMK sa včas stiahli. Do pasce vyšetrovateľov spadol len Čuňo. Aj s taškou peňazí.

Špeciálny súd ho odsúdil na šesť rokov. A Najvyšší súd ho oslobodil. Pretože taká je v justícii deľba práce – odkedy si podali ruky Mečiar s Harabinom.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku