Figový list

15.10.2010 09:34

Je až dojemné, ako srdnato sa kandidátka SDKÚ na primátorské kreslo v Bratislave Magda Vášáryová vrhla v posledných dňoch zachraňovať majetok mestskej vodárenskej firmy. Zrejme si po večeroch dôsledne naštudovala jej štruktúru a činnosť, skontrolovala súvahy a faktúry...

Alebo ju len niekto usmernil, že pred voľbami je dobré ukázať sa pred kamerou, dôležito prehovoriť, verejne zabojovať za práva Bratislavčanov. Veď pod pokrievku komunálnej politiky málokto vidí. Tam používané postupy sú natoľko sofistikované, že bežný občan o nich nemá ani bledomodrý šajn. Aj politicky naivná a v tejto sfére panensky neskúsená Vášáryová môže preto byť skutočne presvedčená, že sa angažuje za dobrú vec, s ktorou stranícke tričko vôbec nesúvisí.

Chyba je však v tom, že ratuje len osempercentný balíček akcií, ktorý by sa mal dostať do rúk záujmovej skupiny mimo dosahu SDKÚ. Ako hovorí jej konkurent Budaj, toho „menšieho žraloka“. Toho „väčšieho“, ktorého majú modrí pod kontrolou, necháva nádejná primátorka plávať. Najskôr o ňom ani nevie.

Vášáryovú nominovala materská strana na primátorku preto, aby reprezentovala. Politiku chce robiť poza jej chrbát. Nahota sa zvykne zakrývať figovým listom. Nijaký však nie je dostatočne veľký na to, aby sa pod ním dokázala schovať bratislavská realita.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
21,99
Ružový flower pot ružové ruže a biele alstromérie

Ružový flower pot ružové ruže a biele alstromérie

18,99
Hnedý flower pot "S" červené ruže

Hnedý flower pot "S" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk