Naozaj nezrušiteľná?

02.03.2015 17:00

Pokiaľ ide o vazalskú zmluvu so Svätou stolicou, najviac rezonujú otázky financovania cirkví, prienik náboženskej výchovy do štátnych škôl a pôsobenie cirkvi v ozbrojených zložkách.

Nedávne referendum potvrdilo, že Slovensko nie je poslušnou krajinou, v ktorej náboženstvo a katolícky klérus majú rozhodujúce slovo. Naopak, potvrdilo sa, že sme svetským štátom. Je preto najvyšší čas, aby sa cirkvi financovali samy a vytvoril sa tlak zdola na vypovedanie zmluvy s Vatikánom, čo môže byť predpokladom pre skutočnú odluku cirkví od štátu a nielen pre akúsi kozmetickú úpravu financovania cirkví štátom v podobe asignačnej dane či podľa počtu prihlásených veriacich.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#cirkev #odluka cirkví od štátu #referendum o rodine
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku